---------- -----------------------
Blog > Komentarze do wpisu
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Może słyszeliście, a może nie, jaki jest dziś dzień? Odpowiedź banalna, acz nie do końca, sama ciśnie się na usta - ŚRODA!! Ale, ale, to oczywiście każdy wie, lecz nie takiej odpowiedzi oczekiwałem stawiając swoje pytanie. Dziś jest wyjątkowe święto, które zawsze przypada 5 grudnia, na dzień przed popularnymi Mikołajkami. To święto to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, każdego oddanego "sprawie", wykonującego różne zadania i pełniącego swe funkcje w różnych organizacjach, wolontariusza. Także wolontariusze hospicyjni celebrują to święto i w swoim otoczeniu nabierają blasku, nie żeby na co dzień nie błyszczeli, ale to szczególny dzień kiedy nasza "praca" jest dostrzegana przez świat, dzięki temu świętu możemy jasno powiedzieć i pokazać - Halo, jesteśmy, pomagamy, są tutaj na Ziemi dobrzy, bezinteresowni ludzie, którzy poświęcają swój czas by pomagać innym! Nie łudźmy się wolontariat nie jest w Polsce tak popularny jak na Zachodzie, Polacy jeszcze nie nawykli do tego, że można coś zrobić dla drugiego człowieka za darmo, bez oglądania się na jakieś korzyści. I to zdziwienie na oczach współrozmówcy kiedy opowiadamy, wchodzimy w szczegóły tego co robimy i wychodzi na jaw, że nie mamy z tego żadnych materialnych przychodów - "Jak to, za darmo?!?" Dlatego ten dzień jest dla nas ważny i nie dla tego, że miło jest mieć "swoje" święto, ale przede wszystkim dlatego, żeby móc promować ideę wolontariatu. Być może jesteśmy szczególną grupą obywateli, którzy jako jedyni kiedy mają swoje święto to nie tylko świętują i radują się nim, ale przede wszystkim ciężko pracują by jak najwięcej ludzi mogło poznać i dowiedzieć się czym jest wolontariat:)

Czymże byłoby święto bez życzeń?
Od wolontariusza dla wszystkich wolontariuszy całego świata:

Niegasnącego zapału i wytrwałości w dążeniu do celu, w wykonywaniu swych obowiązków i pielęgnowaniu swojego powołania. Pamiętaj jesteś wielki już samym tym, że jesteś, a przez to co robisz jesteś wielki podwójnie. Możesz przenosić kamienie, razem jednak będziemy przenosić góry, lądy i oceany [choćby w garnuszkach;)]. Uśmiechaj się do ludzi, bo uśmiech to klucz, który otwiera ludzkie serca i najprostszy sposób komunikacji. Bądź sobą i nie zapominaj o swoim zdaniu, bo ono też się liczy, pamiętaj - jesteś ważny. Życzę powracającego dobra, które dajesz z siebie.

Meteor

środa, 05 grudnia 2012, wolontariatjaworzno

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: M., *.dynamic.chello.pl
2012/12/06 21:32:22
Piękne życzenia :D Powinno być takich ludzi więcej, którzy chcą pomagać i oddawać swój czas innym potrzebującym. Szkoda, że mało ludzi się angażuje w taką inicjatywę jaką jest wolontariat. A takich ludzi na prawdę brakuje i powinno być coraz więcej :D Ja dołączam się do życzeń i serdecznie wszystkich wolontariuszy pozdrawiam :D