---------- -----------------------
Blog > Komentarze do wpisu
Niemen w Jaworznie

Tak jak obiecałem wczoraj, dziś napiszę troszkę o koncercie charytatywnym, który odbył się równo tydzień temu - 20 października. W Jaworznie wystąpiła Natalia Niemen, córka jednego z największych polskich artystów ostatniej epoki, czyli Czesława Niemena. Natalia zaprezentowała nam piosenki taty w cyklu "Niemen mniej znany", a w naszym mieście wystąpiła w ramach corocznych koncertów charytatywnych organizowanych przez nasze Hospicjum wespół z MCKiS Jaworzno, które wpisują się w ogólnoświatową akcję "Głosy dla Hospicjów". Chyba śmiało mogę powiedzieć, że ten koncert, był inny niż wszystkie dotychczasowe ponieważ repertuar wykonywany przez Natalię Niemen to w istocie hołd złożony swojemu ojcu, który zmarł w 2004r. Z tego względu doskonale wpisywał się w działalność naszego Hospicjum, które na co dzień ma do czynienia ze śmiercią. My również tymi dorocznymi koncertami składamy hołd naszym podopiecznym, których już z nami nie ma. Ich rodzinom, które jeśli tego potrzebują i chcą, Hospicjum nadal pomaga, przede wszystkim w uporaniu się ze stratą jaką ponieśli. Natalia Niemen ma niesamowity głos - piękny, głęboki, mocny i bardzo doniosły. Choć śpiewała piosenki swojego ojca, były to faktycznie utwory, które zazwyczaj nie przychodzą nam do głowy kiedy myślimy "Czesław Niemen". Nie czarujmy się, że każdemu taki repertuar przypadł do gustu, widziałem osoby, które po paru piosenkach opuszczały nas, ale było z nami około 600 osób i przytłaczająca większość z nami została, a co więcej większość wychodziła z koncertu zadowolona. Nam również było miło, że tyle ludzi postanowiło spędzić z nami choć trochę czasu, bo przygotowania i ogrom pracy jaki wykonaliśmy był naprawdę olbrzymi, a wynagrodzeniem za ten trud była pełna sala gości, którzy chcieli z nami spędzić te, blisko, 2 godziny koncertu. Dziękujemy wszystkim, którzy się z nami bawili, którzy nas odwiedzili, którzy przyszli posłuchać Natalii Niemen - powód był nieważny, ważne, że byliście wtedy z nami.

Przygotowania tuż przed samym koncertem, bo do kolejnego koncertu zaczynamy się już przygotowywać po zakończeniu ostatniego.


Miłe przyjęcie dla naszych gości - to już nasza tradycja, z której jesteśmy znani.

Maria jak zawsze dba o dobre relacje z mediami ;) ;P


Zebranie przed koncertem, czyli kto z kim do czego, czym się będzie zajmował.

Prezes Stowarzyszenia prowadzącego Hospicjum, Dyrektor Hospicjum i Pani Doktor w jednym, czyli nasza Maria Bryła.

 A tu już nasza główna gwiazda wieczoru, czyli Natalia Niemen podczas koncertu.


Dzień natomiast pożegnał nas takim widokiem...

Po tym zachodzi słońca nasi goście rozeszli się do domów, a Natalia Niemen była tak dobra, że zgodziła się pojechać do naszych podopiecznych, by i dla nich zaśpiewać. Co było naprawdę bardzo sympatycznym i życzliwym gestem z jej strony. Nasi podopieczni również byli zadowoleni z tych odwiedzin...

Pozdrawiam,
Meteor

niedziela, 27 października 2013, wolontariatjaworzno

Polecane wpisy