---------- -----------------------
Blog > Komentarze do wpisu
Konferencja Jak uniknąć wypalenia

Intensywnie nam się zrobiło w tym październiku, ledwie wybrzmiały echa koncertu zespołu Bracia, a już odbyło się kolejne wydarzenie, które miało miejsce 20 października w Teatrze Sztuk. Mowa mianowicie o konferencji Jak uniknąć wypalenia.
Punktualnie o godzinie 11:00 uczestnicy konferencji oraz znamienici goście wystartowali razem w świat wiedzy tajemnej, która nie dla wszystkich jest dostępna, ale każdy może po nią sięgnąć. Skąd takie słowa, które wydawać by się mogło są dość zawiłe? Otóż wolontariat nie jest płaski jak wyheblowana deska przyszykowana na jakiś mebel bądź altanę, wolontariat to posługa, która jest jak nasze polskie Tatry. Każdy je zna, każdy je podziwia, ale nie każdy zdobywa ich szczyty. Nie jest tajemnicą, że nie każdy nadaje się na wolontariusza hospicyjnego, bo to specyficzny rodzaj posługi i tak jak każdy wolontariat to wyzwanie, poświęcenie, czas oddany innym - to właśnie owa wiedza tajemna, dla wolontariuszy jest namacalna i jasna. Każdy może po tę wiedzę sięgnąć, bo  każdy znajdzie jemu odpowiadający wolontariat.
Jedną z prelegentek konferencji była pani Katarzyna Kucik, która przedstawiła swoje doświadczenia ze Światowych Dni Młodzieży gdzie była koordynatorem wolontariuszy. Pani Katarzyna podzieliła się ze zgromadzonymi refleksją czy warto być wolontariuszem oraz jakie są plusy wolontariatu.
Drugim z prelegentów był prof. Zbigniew Bohdan, który opowiedział czym jest wypalenie oraz jak można go uniknąć. Mówił również jak wolontariusze hospicyjni powinni podchodzić do podopiecznych. Poruszone przez pana profesora kwestie są niezwykle istotne, bo problem wypalenia może dotknąć każdego i to nie tylko w pracy wolontariackiej.
Obie prelekcje były bardzo interesujące i niosły za sobą cenną, nie tylko dla wolontariuszy wiedzę. Młodzież zgromadzona w tym dniu w Teatrze Sztuk mogła się tego dnia dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.
Kulminacyjnym punktem konferencji było wręczenie nowym wolontariuszom dyplomów ukończenia kursu na wolontariusza medycznego. Droga do zdobycia takiego dyplomu wcale nie była łatwa ponieważ najpierw wszyscy chętni uczestniczyli w kursie teoretycznym z elementami praktycznymi po czym musieli jeszcze odbyć praktykę na oddziale naszego hospicjum dlatego tym bardziej wszystkim nowym wolontariuszom należą się ogromne gratulacje i brawa za wytrwałość i zaangażowanie jakimi się wykazali podczas całego okresu przygotowawczego.

Meteor

Poniżej link do relacji z wydarzenia:
http://www.jaw.pl/2016/10/o-wolontariacie-konferencja-hospicjum/

piątek, 28 października 2016, wolontariatjaworzno

Polecane wpisy

Komentarze
2016/11/02 13:44:47
Super! :)
-
2018/12/29 23:05:08
Bardzo lubię uczestniczyć w różnego rodzaju konferencjach, mocno mnie rozwijają. W listopadzie miałam przyjemność wziąć udział w spotkaniu organizowanym przez moją firmą w www.staragarbarnia.pl/konferencje . Nie dość, że dowiedziałam się czegoś nowego, to jeszcze niesamowicie odpoczęłam. Nie mam nic przeciwko częstszym wyjazdom :)