---------- -----------------------
Kategorie: Wszystkie | Pamiętnik | Tablica ogłoszeń
RSS
sobota, 31 grudnia 2011
STARY ROK NOWY ROK

No właśnie kończy się 2011rok. Trzeba by może zrobić jakieś podsumowanie czy coś....

Nie byłam z Wami przez cały miniony rok- właściwie trochę więcej niż pół.

Udało nam się zorganizować całkiem udany Dzień Dziecka na hospicyjnych Polach Nadziei.

Przeżywaliśmy tłumnie odpust w naszej kaplicy,

Pewnie pamiętacie też superową wycieczkę rowerową- ale było gorąco, koniecznie musimy to powtórzyć,

byliśmy obecni nawet na sławnym jaworznickim biegu ulicznym,

rozpoczęliśmy uroczyście Pola Nadziei,

no i przynajmniej dla mnie największe wyzwanie- Tydzień Wolontariatu. Z różnych powodów było to dla mnie takie ważne. Po pierwsze udało się zaprosić świetnych gości- myślę tu o wybitnym chórze z Wrocławia- Consonanza, gościach spotkania w bibliotece miejskiej pani Ewie Bodek i Panu Dominiku Krzyżanowskim, wizycie księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka... szczególnie dumna jestem że udało się zorganizować spotkanie z Ojcem Jackiem Salijem. No i oczywiście główne wydarzenie koncert Janusza Radka. Był to tydzień szczególny także z tego powodu, że miałam okazję przekonać się ,że  mogę na was liczyć. Na każdym ze spotkań byliście tak jak to uzgodniliśmy. Tylko dlatego udało nam się zrealizować plan.

Odbyło się tez wiele spotkań w szkołach, mnóstwo lekcji z dzieciakami w różnym wieku- od kilkuletnich przedszkolaków do prawie dorosłej młodzieży na spotkaniach przygotowujących do bierzmowania.

No i ostanie już imprezy- dzień wolontariusza- mam nadzieję Wam się podobało- ja bawiłam się świetnie, Mikołaj dla chorych, wspólna wigilia, no te wszystkie chwile gdy gotowaliśmy, piekliśmy ciastka, pierniki....

No jeszcze na koniec udało się wziąć udział z wielkim sukcesem w Jarmarku świątecznym.

Pewnie jest jeszcze mnóstwo rzeczy o których nie wspomniałam- prosze Was napiszcie albo na blogu choćby jako komentarz albo na maila do mnie ja to dopiszę.

Tymczasem życzę Wam wielu pięknych, dobrych dni w Nowym Roku,

siły i samozaparcia,

miłości której wszyscy szukamy i wielu przyjaciół.

01:01, wolontariatjaworzno , Pamiętnik
Link Komentarze (1) »
sobota, 24 grudnia 2011
PRZYJMIJCIE ŻYCZENIA

Wszystkim moim kochanym Wolontariuszom i tym starym i tym nowym- jakby na to nie spojrzeć -poprzez staż i poprzez wiek :) składam najlepsze życzenia.

Życzę Wam wiele wytrwałości, konsekwencji i wiele wiele szczęścia.

A sobie życzę spotkania z wszystkimi po świętach z co najmniej takim zapałem z jakim widziałam Was dotychczas.

 

 A to żeby Wam się nie zapomniało jak wygląda życząca to załączam zdjęcie :)

wasza Horpyna

20:43, wolontariatjaworzno , Pamiętnik
Link Komentarze (2) »
piątek, 23 grudnia 2011
Wesołych Świąt !

Merry Christmas ! Christmas Merry ! 

Były sobie renifery.

Miały bardzo śmieszne minki,

bo urwały się z choinki.

Wpadły w bardzo ciepły kąt,

życzę Wam Wesołych Świąt ! ;)) 

 

Żela

23:02, wolontariatjaworzno , Pamiętnik
Link Komentarze (3) »
Przepis dla Was!

Głównym składnikiem jest zdrowie, które należy wymieszać z ogromem miłości. Dwie łyżki pomyślności, kapkę radości. Szczyptę życzliwości dodawać powoli wraz z odrobiną uśmiechu. Odsączyć z trosk i przygnębienia. Dla smaku dodać odrobinkę zaufania, według własnego uznania dodać urody lub sławy, jak kto woli. Ozdobić wszelakimi uczuciami. Piec cały rok w rodzinnej atmosferze.
Wesołych Świąt :)

 

K.

14:09, wolontariatjaworzno , Pamiętnik
Link Komentarze (3) »
sobota, 17 grudnia 2011
JARMARK

Siedzę sobie wygodnie w fotelu otulona czterema kocami i rozmyślam o dzisiejszym dniu.

Dla niewtajemniczonych informacja- dzisiaj na rynku jaworznickim odbył się Jarmark.

Oczywiście mieliśmy tam tez swoje stoisko.

Tak sobie myślę, że wypadliśmy całkiem nieźle.

Zerknęłam sobie na inne stoiska i nie powiem mieli fajne rzeczy, ale....

nasze były naprawdę ładne i oryginalne.

Poza tym wszyscy chętnie przy tym naszym stoisku się zatrzymywali i w zamian za ładne aniołki, sianko, stroiki, torebeczki, pierniczki wrzucali coś do puszki.

A tak w ogóle to rozdaliśmy furę ulotek i znaczków- może coś z tego dla nas jeszcze z czasem będzie zyskiem tzn. przyjdą nowi wolontariusze.

A poza tym - ja wciąż uporczywie mam nadzieję, że dzięki takim naszym akcjom ludzie zaczną przekonywać się do naszego hospicjum i zobaczą w nim życie.

Kończę bo wpadam w patetyczny ton- a nie lubię tego okrutnie- bardzo chciałam Wam wszystkim podziękować- fajnie było chodź dość zimno - mam nadzieję, że nie będzie nikt chory po tym naszym dzisiajejszym mikołajowaniu.

HORPYNA

20:44, wolontariatjaworzno , Pamiętnik
Link Komentarze (1) »
piątek, 16 grudnia 2011
WSPÓLNA WIGILIA

W PONIEDZIAŁEK 19 GRUDNIA jak co roku spotykamy się na wspólnej kolacji Wigilijnej.

Będzie na niej jak zawsze mnóstwo osób: pracownicy, osoby współpracujące, wolontariusze....

Zapraszam więc serdecznie. Można przynieść ze sobą coś wigilijnego na wspólny stół.

Bardzo Was proszę o telefon lub krótkiego maila, kto się wybiera- tak żeby można było ogarnąć całość.

Do zobaczenia w poniedziałek.

HORPYNA

09:21, wolontariatjaworzno , Tablica ogłoszeń
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 grudnia 2011
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO....

Z OKAZJI DNIA ŚWIETEGO MIKOŁAJA DLA WSZYSTKICH NASZYCH WOLONTARIUSZY

16:48, wolontariatjaworzno , Pamiętnik
Link Komentarze (5) »
niedziela, 04 grudnia 2011
Święto wszystkich wolontariuszy

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Wspierającego Rozwój Gospodarczy i Społeczny (tak brzmi pełna nazwa) to święto obchodzone co roku w dniu 5 grudnia, a ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 17 grudnia 1985 roku. Ten rok w Europie jest jednak rokiem szczególnym, nie tylko ze wzgkędu na wszechobecny kryzys, ale przede wszystkim dlatego, że 2011 uchwałą Komisji Europejskiej został uznany za Europejski Rok Wolontariatu i Aktywności Obywatelskiej. Tyle tytułem wstępu.

Dla wszystkich osób zaangażowanych w jakąkolwiek działalność społeczną w ramach wolontariatu tegoroczny Dzień Wolontariusza jest podwójną okazją do świętowania. Z jednej strony ONZ od 26 lat dziękuje tego dnia wszystkim wolontariuszom za ich trud, z drugiej strony instytucje europejskie jak Komisja Europejska dostrzegły i doceniły pracę, którą wykonują nagradzając ich oraz tę działalność całoroczną promocją oraz wydarzeniami związanymi z wolontariatem.

Jaworzno na tym polu nie pozostaje w tyle i wywołuję z pamięci właśnie teraz niedawny Tydzień Wolontariatu zorganizowany przez hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta. Rok, który powoli zmierza ku końcowi pełen był w wydarzenia a co za tym idzie całą masę pracy. Dlatego wolontariusze skupieni w jaworznickim Hospicjum postanowili połączyć swoje święto z refleksją kończącego się roku i urządzili Dzień Wolontariusza w sobotę 3 grudnia. Podzieliliśmy ten dzień na dwie części dopołudniową i popołudniową. Pierwsza część była swoistym czasem skupienia, refleksji, przemyśleń. Punktualnie o godzinie 10 spotkaliśmy się w kaplicy hospicyjnej, aby adorować Najświętszy Sakrament, każdy kto chciał i miał ochotę mógł się również wyspowiadać. O godzinie 11:30 rozpoczęła się msza święta, na której Słowo Boże wygłosił do nas kapelan hospicyjny, ksiądz Grzegorz. Ksiądz w swoim kazaniu mówił jak ważny jest wolontariat, jak ważne w naszym życiu jest pomaganie, bo to niczym spełnianie Chrystusowego wezwania do czynienia dobra. Otrzymaliśmy również pouczenie jak etycznie zwracać się, jak mówić, jak się odzywać do drugiego człowieka.

Część druga była okazją do luźnej rozmowy w radosnej atmosferze naszego święta. Aby miło spędzić czas przenieśliśmy się do Borowej Chaty na mały poczęstunek. Tam rozmowom nie było końca. To była również okazja by poznać się bliżej, porozmawiać z osobami, których na co dzień nie widujemy. Wiadomo, że każdy daje z siebie tyle ile może i robi to na co ma czas, czasem działamy w tak różnych obszarach, że widujemy się rzadko a bywa, że wcale i właśnie dlatego te spotkania są tak ważne, bo pozwalają się nam zintegrować i stworzyć ściśle ze sobą związany zespół, który będzie wstanie podejmować coraz to nowe wyzwania. Mimo, że był to czas zabawy dokonałem ciekawej obserwacji. W przeważającej części za stołem siedziała młodzież w różnym przedziale wiekowym począwszy od gimnazjum a kończąc na studentach, w mniejszości były natomiast osoby dorosłe i te które w niedługim czasie będą przechodziły na emeryturę lub już na niej są. Nie mogłem nie zadać sobie pytania DLACZEGO? Przecież w Jaworznie prężnie działa wiele stowarzyszeń, jest Uniwersytet Trzeciego Wieku te organizacje skupiają starsze osoby, które z sukcesami działają. W tym miejscu i im podziękuję za swoją działalność. Czemu jednak starsze osoby w naszym mieście nie garną się do pomocy w hospicjum? Osoby w wieku 50+ są w hospicjum NIEZBĘDNE, bo mogą podarować drugiemu człowiekowi czas, dobre słowo i swoją obecność, a personelowi służyć doświadczeniem i dobrą radą. Dlatego zachęcam też te osoby, by do nas przychodziły i pomagały.

Pozdrawiamy
Meteor i M.

Tak się bawiliśmy, klocki i inne takie poszły w ruch... :)


21:33, wolontariatjaworzno , Pamiętnik
Link Komentarze (4) »
środa, 30 listopada 2011
SOBOTA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Jak już pewnie wszyscy wiedzą 05.12 to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

No i z tej okazji w tym roku spotykamy się wspólnie w sobotę 03.12.

Najpierw coś dla ducha a później coś dla ciała.

o 10.00- spotykamy się w Kaplicy Hospicyjnej i wspólnie przed Najświętszym Sakramentem oderwiemy się od zwariowanego świata.

Będzie okazja do Spowiedzi świętej- może być świąteczna.

o 11.30 Ksiądz Kapelan Grzegorz odprawi Mszę świętą z mądrym słowem skierowanym do nas:)

A o 13.00 spotykamy się w Borowej Chacie na spotkaniu- coś zjemy, porozmawiamy....

Pamiętajcie, że prosiłam o potwierdzenie przyjścia, bo nie wiem ile miejsc zarezerwować.

Mam nadzieję, że pomysł Wam się podoba i spotkamy się z okazji naszego święta.

Horpyna

21:38, wolontariatjaworzno , Tablica ogłoszeń
Link Komentarze (1) »
wtorek, 29 listopada 2011
Już po kolejnym spotkaniu klubu

Oglądaliśmy dzisiaj film pt. Szkoła uczuć. Był bardzo ciekawy (szkoda, że było mało uczestników). Po filmie odbyła się rozmowa, w której na początku mało co się odzywałem, ale po chwili wziąłem w niej udział ( nie wierzę że to w ogóle piszę ). Moim zdaniem film pokazywał sytuacje z życia, które się często zdarzają. Podziału ludzi na tych lepszych i gorszych, słabszych i silniejszych, mądrzejszych itp. Niektórzy ludzie boją się wyrażać własne zdanie, ponieważ wiedzą że inni będą ich wyśmiewać, inaczej patrzeć na nich, odwrócą się plecami i nie będą chcieli z nimi rozmawiać. Więc robią rzeczy, które podobają się reszcie grupy. Nie robią czegoś co może zmienić stosunki między nimi. Tak właśnie jest u młodzieży oczywiście nie całej i nie tylko. Przykładem może być np. koledzy z klasy jeden drugiemu dokucza a reszta klasy śmieje się z tego beż żadnej reakcji w tej sytuacji. Tak nie powinno być, ponieważ jeżeli jest to klasa to powinni sobie pomagać i wspierać się a nie dokuczać jeden drugiemu. Możecie się z zemną zgodzić lub nie ale ja tak sądzę. Po przemyśleniu tego wszystkiego sytuacja naprawdę jest inna. Nie ma co oceniać ludzi po wyglądzie bo nie to się liczy, tylko to co człowiek ma w środku. Można tu się jeszcze rozpisywać na ten temat, ale zostawiam to wam do komentowania i wyrażenia opinii. Zachęcam do zobaczenia tego filmu bo naprawdę jest warto. 

 

M.

23:50, wolontariatjaworzno , Pamiętnik
Link Komentarze (2) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9